Bio-klub

Toto společenství sdružuje zájemce o přírodní vědy, kteří mají zájem společně řešit projekty týkající se ochrany přírody. Ale základním úkolem je spolupráce při tvorbě a ochraně přírodovědných sbírek muzea v Novém Městě nad Metují. Sbírky jsou v mnoha oborech, jako je entomologie, botanika, sbírka mechů, ulit, vajíček ptáků. Opatrují dermoplastické preparáty a samozřejmě se učí se sbírkama pracovat a těžit z nich vědecké poznatky. Jednou z velmi kvalitních sbírek je sbírka geologická, která obsahuje převážně sběry pana Josefa Sekyry, polárníka a geologa. Mimo jiné je v ní uloženo mnoho vzorků z antarktidy a Afriky. Rozhodně mezi slušné sbírky patří i sbírka Lepidopter (motýlů), kterou vybudoval pan Maršík Ladislav. Z řádu Coleoptera (brouci) se dá vyzvednout určitě sbírka čeledi Curculionidae (nosatci), kterou věnoval muzeu pan Poláček Karel z Vysokého Mýta. Určitě se neztratí ani muzejní herbář, který má již víc jak 5000 položek. Ten založila Šárka Stolínová, ale po její smrti většinu položek uložila paní Valentová Eva. Mezi velmi zajímavé sbírky patří geologická sbírka, kterou věnoval muzeu pan Sekyra Josef. Velká část materiálu je z Antarktidy a pouští Afriky a Asie. Pokud máte zájem zjistit, co v našich sbírkách najdete, otevřete si záložku "projekty".  

Seznam členů najdete na pravé straně této stránky. Pokud chcete vědět na čem jednotliví členové pracují nebo pracovali, klikněte si prosím na tabulku ZDE v PDF.

Přihlášku do "Bio-klubu" najdete v PDF ZDE   a  v  EXCELU ZDE

Zároveň mají členové možnost si vyzkoušet práci v týmu lidí společného zájmu a ti nejlepší se mohou stát externími spolupracovníky muzea. Celá parta lidí se společně snaží opečovávat sbírky tak, aby se zabránilo jejich ničení (škůdci a pod.), ale jejich stálým vylepšováním je nabízí i ke studiu všem více nebo méně zdatným badatelům.

 

Vyhledávání

© 2014 Všechna práva vyhrazena.